Zemin Cilalama

Zemin Cilalama

Zemin Cilalama Yüzeylerde derinlemesine temizlik sağlayan bir İstanbul Zemin Temizliği Firması olarak, müşterilerimize daima kaliteli ve uygun fiyatlarda hizmetler sunmaktayız. Cilalama Hizmetinde, zemin temizlik ve bakımı yapılmaktadır. Son derece teknolojik aletler kullanarak gerçekleştirdiğimiz zemin temizliği, zeminlerin yapısına zarar vermeden yapılmaktadır. Zemin temizliği tecrübe gerektirdiği için profesyonel bir ekip bulundurarak, kaliteli hizmet vermeye önem vermekteyiz.

Mermer cilalamada kategorik olarak kristalize ve polimerize cila olmak üzere iki yöntem kullanılmaktadır. Genellikle kristalize cila çok sert yüzeyler için, polimerize ise biraz daha yumuşak zeminler için tercih edilmektedir.

Sert Zemin Cilalama :

Bu işlem makinelerle yapılan kristalize bir cilalama yöntemidir. Bu sistemde zemin makinelerle iyice çözülür. zemin temizlendikten sonra cilalama işlemi makinelerle yapılır. Bu yöntemle yapılan cilalama da zemin cilası uzun süre dayanır ve temizlenmesi de kolaydır.

İkincisi elle yapılan bezli cilalamadır. Kristalize cilalamaya göre dayanıklılığı azdır. Her iki tip cilalamada da dayanıklılık zemin üzerindeki yoğunluğa bağlı olduğundan ne kadar sıklıkla cila yapmak gerektiği konusunda zaman vermek mümkün değildir.

Cila yüzeyi dış etkenlere karşı korumak ve yüzeye dekoratif görüntü kazandırmak amacıyla fiziksel kuvvet ve çeşitli kimyasallar kullanarak zemini kaplayan kimyasaldır.

Mermer Cilalama Şirketi olarak temizliğin yanında estetik kaygılarla yaptırılan mermer cilalama işlemlerini İstanbul genelinde ve tüm Türkiye’de 7/24 olarak sürdürmekteyiz. Otel, hastane, villa, fabrika, ofis, restoran, mağaza gibi her türlü mekanda mermer silimi, bakımı ve cilalanması işini Karcher cila makinaları ve Ecolab cila kimyasalları ile yapmaktayız.

100 m2 ve üzeri alanlarda ÜCRETSİZ DEMO hizmetimiz bulunmaktadır. Daha önce yapmış olduğumuz mermer cilalama referanslarımızı bizden talep edebilirsiniz. Daha detaylı bilgi için bize e-posta ve telefon yoluyla ulaşabilirsiniz.

Temizlik endüstrisinde en yaygın şekilde kullanılan iki çeşit cila maddesi vardır birisi POLİMER CİLA diğeri ise KRİSTALİZE CİLA’ dır. Bu iki cila uygulamasının da birbiriyle kıyaslandığında birbirine karşı üstün özellikleri vardır. Sizlere zemin cilalama hakkında daha geniş bilgi vereceğiz.

Zemin Cilalama Şirketleri

Cilalama kristalize ve polimerize olmak üzere iki şekilde yapılmaktadır. Kristalize cila ile yumuşak cila türü olan polimerize cila arasında şu farklılıklar vardır;

* Mermer, traverten gibi doğal taşlara uygulanır. Asla pvc zemin kaplama gibi yumuşak yüzeylerde kullanılmaz. Yumuşak zeminlerin cilalaması polimerize cilalar ile yapılır.

 

POLİMERİZE MERMER CİLASI UYGULAMASI

Polimer Cila: Polimer-yayıcı akrilik asit, akrilik ester ve styreneden oluşur.

Mermere Polimer Cila Zemin Cilalama Nasıl Yapılır ?

Polimer cila yapılmadan evvel yüzeyin tam manasıyla temizlendiğinden ve kurutulduğundan emin olunuz. Aksi halde olumlu netice alamazsınız.

Cila atmaya başlamadan önce polimer cila uygulamasında kullanacağınız tüm ekipmanların eksiksiz yanınızda bulunduğundan emin olun. Cilalama işlemi sırasında cilalanacak yüzeyden uzaklaşmanız cilanın sağlamlığı açısından olumsuz olabilir.

Bu zaman hava şartlarına göre değişkenlik gösterir ama genelde 45 dakikayla 60 dakika arasında zemin kurumuş olur.

Mermere Polimer Cila Fiyatları

Zeminin insan trafiğine açılması için aradan en az 4-5 saat geçmesi gerekir. Cilalı yüzeyde eşya taşınabilmesi için polimer cila atılan yüzey en az tam bir gün bekletilmelidir. Çünkü Cila atma işi bittikten sonra zaman kaybetmeden kullandığınız ve cila bulaşan tüm malzemelerinizi temizleyiniz. Yoksa cila bu malzemelere de yapışarak kuruyacaktır.

Polimer cila, kristalize mermer cilasına nazaran uzun ömürlü bir cila değildir. Mesela Yaklaşık 5-6 kat daha dayanıksızdır. Polimer cila uygulaması uzmanlık istemeyen basit uygulanabilen bir cila uygulamasıdır.

KRİSTALİZE MERMER CİLASI UYGULAMASI

A- SPREY KRİSTALİZE MERMER CİLASI UYGULAMASI NASIL YAPILIR?

Kristalize cila uygulaması, yapısında kalsiyum karbonat içeren taşların mermer, karo, traverten vs. yüzeylerde doğal gözeneklerin makine, kimyasal ve uygun aparatlar kullanarak zemin içeriği ile cilanın fiziksel kuvvetle yakılarak reaksiyona sokulması, kısmen de olsa doğal gözeneklerin doldurulması, cilanın zeminle kaynaştırılması işidir. Bu terimi özetleyecek olursak doğal taş zeminlerin cila kimyasalıyla çok daha sert hale getirilip gözeneklerinin de kısmen doldurulma işidir.

Doğal taş zemine Kristalize cila yapma işi belki de temizlik endüstrisinin en çok uzmanlık, tecrübe ve sabır gerektiren işidir. Bize göre endüstriyel temizlik sektörünün şahika noktasıdır.

Kristalize cilanın ilk uygulaması diğer cila uygulamalarına nazaran maliyet ve zaman açısından zahmetli bir uygulamadır. Ama bu cila uygulaması uzun vadede birçok cila ve temizlik uygulamasına göre çok daha ucuz olduğunu ve zeminlerinizi kristalize cila ile korunduğunuz için çok şanslı olduğunuzu hissedecek başka bir cila uygulamasını düşünmeyeceksiniz bile.

Toz Mermer Cilası ile Zemin Cilalama

Kristalize mermer cilalama işine 2. Ve 3. Katlar için devam edilir. Sonuç olarak Genelde 3 kat cila uygulaması yeterli olurken bazı zeminlerde bu kat sayısı beş kata hatta 7 kata bile çıkmaktadır. Ortalama 100 m² lik bir zemine 3 kat cila uygulaması yapacağımızı farz edersek cilalama süresi ortalama 5-6 saattir. Beklemenize gerek yoktur.

B- ISLAK KRİSTALİZE MERMER CİLASI UYGULAMASI NASIL YAPILIR ? Zemin Cilalama

Zeminin tamamen kurumasını beklemeye gerek yoktur. Mesela Bu yöntem için tek diskli yer yıkama makinesinin yanında bir ıslak kuru vakum makinesi, tek diskli makinenin su tankı, beyaz ped ve çift kovalı paspas arabası gerekir. Bu çalışma için de çıkışa en uzak noktadan başlayarak çıkışa doğru çalışmakta fayda vardır.

Bu şeklide hazırlanan krem 5-6 m2 ‘lik bir alan için yeterlidir. Kremi büyük miktarlarda hazırlayıp parça parça kullanmak yerine her uygulama öncesi yeniden hazırlamak gerekmektedir. Elde edilen krem hafif nemli haldeki zemine paralel çizgiler halinde uygulanmalıdır.  Ovalama sırasında temas edilmeyen yer kalmamasına ve kremin dengeli bir şekilde uygulanmasına dikkat edilmelidir.

Islak kristalizasyon uygulama şişesi ve uygulama metodu

Uygulama süresi her bir metrekare için 1,5 dakika olarak planlanmalıdır. İşlem sırasında solüsyon kurumaya başlarsa tek diskli makinanın su tankından yüzeyine bir miktar su verilerek kuruma engellenmelidir.

Uygulamaya tüm alanda aynı şekilde ve arada geçiş izleri bırakmadan devam edilmelidir.
Çünkü Bu işlemin ardından tek diskli makinenin altına temiz ve kuru bir beyaz ped takılarak alan parlatılırsa çok daha güzel bir görünüm elde edilecektir.

Farklılıkları Polimer Cila Kristalize Cila

Yüzeye Uygulanırken Uzmanlık ister X
Cilanın İlk Maliyeti Ucuzdur X
Zemin Üzerinde Film Tabakası Oluşturur X
Zeminle Kaynaşarak Zeminin Parçası Olur X
Yeni Cila Atarken Eski Cilayı Sökmek Gerekir X

Mekanınızı cilalatın. Hayatınıza renk katın…

Zemini aşınmaya karşı koruduğu için binanın kullanım ömrünü uzar.

Zemindeki gözenekler cila ile dolduğundan, kir tutmaz ve bakteri oluşumu en aza iner.

Temizlik için ayrılan zaman ve maliyet azalır.

Yüzey modern ve ferah gözükür, yaşam kaliteniz yükselir.

Cilalı yüzeyler ortamdaki ışığı son derece iyi yansıtır. Eşyalarınızın ve mekânın çekiciliği artar.

Kayganlık direnci en üst seviyededir. Kayıp düşme kazalarına karşı sizi ve ziyaretçilerinizi korur.

UYGULAMA DA KULLANILACAK MALZEMELER

Kristalize mermer cilası her 100 m² için iki litre
Kir ve cila sökücü her 100 m² için beş litre
Cilalı yüzey bakım maddesi her 100 m² için bir litre
Cila makinesi 1 adet
Islak kuru vakum makinesi 1 adet
Paspas arabası 1 adet
Kaygan zemin ikaz levhası zemin boyuna göre 1-2 adet
Servis arabası 1 adet (uygulama sırasında kullanılan malzemenin düzenli durması için)
Islak paspas 1 adet
Nemli paspas 1 adet
Yer çekçeği 1 adet
Çöp poşeti 1 paket
Yer kazıma bıçağı 1 adet
Siyah keçe 100 m² için 1 adet
Beyaz keçe 100 m² için 1 adet
Cila pedi çelik ped 100 m² için 3 adet
Paspas sistemi kapı girişine uygun boyutta 3lü sistem

 

Sizde Eyüp Uygun Fiyatlı Zemin Temizliği Hizmeti almak veya Dezenfeksiyon Yaptırmak istiyorsanız, bizlere telefon, whatsapp veya iletişim formu ile ulaşabilirsiniz. Tel: 0212 320 3889 – 0545 710 8878